Wózki ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Ułatwmy sobie pracę

Nie od dzisiaj wiemy, że praca na działce jest wymagająca. Musimy naprawdę włożyć w to wiele wysiłku. Nieustanna pielęgnacja ogrodu, jak i także liczne prace przy posesji mogą się wydawać bardzo żmudne. Aby sobie ułatwić nieco życie oraz umilić sobie także czas spędzony na łonie natury, warto posiadać uniwersalne narzędzia. Przy ich pomocy praca na działce wcale nie będzie taka straszna.

Jednym z przyrządów podstawowych, który nam się przyda w przypadku prac ogrodowych, jest transporter, a więc wózek ogrodowy. Które wózki ogrodowe będą najlepszym wyborem? Jak wybrać idealny? Na które parametry należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka prostych porad, które nam się z pewnością przydadzą.

Wózki ogrodowe tak naprawdę zostały stworzone z myślą o działkowiczach. Takie wózki głównie służą do zbierania oraz usuwania ściętej trawy, chwastów czy też innego rodzaju odpadów ogrodowych, które pomieścić możemy w wymiennym worku lub też w pojemniku plastikowym. Wózek ogrodowy sprawdzi się idealnie jako transportowa tacza podczas przebudowy.

Najważniejsze z parametrów

Zanim się zdecydujemy na kupno transportera, musimy się zastanowić nad jego konkretnym przeznaczeniem oraz także wziąć pod uwagę wszelkie parametry podstawowe sprzętu. Jeśli poszukujemy najprostszego transportowego modelu do małych prac przy budowie czy też w ogrodzie, niezwykle istotną rzeczą jest sam sposób mocowania koła bezpośrednio do taczki. Śruby, które trzymają kółko muszą się bardzo łatwo obracać, co zapewnia przewożenie bezproblemowe ładunków. Niektóre spośród taczek są jednak dosyć często sprzedawane bez opon. Kółko transportowe możemy oczywiście dokupić.

Przy wyborze odpowiednio transportera sprawdzić należy także materiał wykonania samej obudowy. Modele wykonane z tworzywa sztucznego nadają się do przewożenia raczej lekkich ładunków. Mogą to być na przykład odpady ogrodowe czy też liście. Wadą takowych taczek jest zdolność plastiku do skruszenia się, szczególnie pod względem działania niskiej temperatury. O wiele bardziej wydajne są metalowe transportery. Przed zakupem koniecznie musimy sprawdzić samą grubość ścianek. Wskutek przewożenia bardzo ciężkich materiałów, obudowa może wygiąć się lub też być bardziej podatna na korozję.

Nie wolno nam także zapominać o sprawdzeniu pojemności oraz głębokości taczki. Optymalne ogrodowe transportery mają co najmniej siedemdziesiąt pięć litrów o łącznym załadunku stu pięćdziesięciu kilogramów. W przypadku budowlanych wózków parametry te muszą być nieco większe.