W jaki sposób wybrać bagażnik na hak?

Gdy chcemy kupić bagażnik na rowery, to musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Jeśli chodzi o bagażniki na rowery, to jest bardzo wiele dostępnych. W związku z tym możemy mieć problem z dokonaniem wyboru.

Bezpieczeństwo to kwestia pierwszorzędna. Czy platforma posiada wszelkie odpowiednie certyfikaty oraz czy jest wyprodukowana przez renomowanego producenta? Jak w przypadku bardzo wielu produktów, i tu cena jest tak naprawdę odzwierciedleniem samej jakości. Pamiętajmy również o tym, że używanie rowerowego bagażnika na hak jednak wymaga posiadania trzeciej tablicy rejestracyjnej. Bagażnik wyposażony powinien być w komplet odpowiednich świateł, jak i także wtyczkę, która pasuje idealnie do tej, w którą jest wyposażony hak holowniczy. Odpowiednia ilość wiązek zagwarantuje nam naprawę świetną widoczność na drodze.

Kolejną kwestią, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę to ładowność. Od tego właśnie parametru zależy ile oraz o jakiej wadze rowery możemy przewieźć. O ile rowery szosowe, górskie czy też trekkingowe ważą do piętnastu kilogramów, o tyle rowery elektryczne są o wiele cięższe.

Ważne jest także określenie ilości rowerów, którą zamierzamy przewozić. Rowerowe platformy przewieźć mogą dwa, trzy czy też cztery jednoślady maksymalnie. niektóre z nich rozbudować można o dodatkowy jednoślad z pomocą akcesorium dedykowanego.

Na sam koniec wspomnijmy również o opcji odchylania. Jest to opcja szczególnie przydatna, kiedy podczas podróży chcemy sięgnąć po rzeczy, które się znajdują w bagażniku naszego samochodu. Musimy przyznać, że często dochodzi do takiej sytuacji. Na pewno wybierzemy idealny dla siebie bagażnik na rowery.