W jaki sposób się przygotować na pojawienie się kota w naszym domu?

Kiedy wybraliśmy już idealnego dla siebie kociaka, nadszedł najwyższy czas, aby przygotować wszystko na przybycie domownika nowego. Jest tak naprawdę wiele rzeczy, które będą nam potrzebny, aby nasz kociak czuł się komfortowo oraz był w nowym domu szczęśliwy. Jakie akcesoria dla kotów są obowiązkowe?

Jeśli chodzi o akcesoria dla kotów to konieczny jest wytrzymały transporter, który wyłożony powinien być małą poduszką dla kotków czy też ręcznikiem. Nie możemy zapominać o miskach na psią karmę oraz wodę. Oczywiście na liście zakupowej nie może zabraknąć kuwety oraz łopatki do zbierania odchodów oraz koniecznie worek odpowiedniego żwirku dla kotów.

Nasz kot musi także coś zjeść. Warto kupić karmę przynajmniej na tydzień. Zadbajmy o jedno legowisko przytulne dla kota, wytrzymały drapak, zabawki dla kota, dane kontaktowe lekarza lokalnego weterynarii, przynajmniej jedno przytulne legowisko dla kotka czy też szczotkę do pielęgnacji kota.

Jak pojedziemy po swojego kotka, to musimy mieć przy sobie już zakupiony transporter dla kota. Musi to być transporter naprawdę solidny. Dzięki niemu przywieziemy bezpiecznie nowego pupilka do naszego domu i możemy korzystać później z niego podczas kolejnych podróży. Koniecznie musimy przyzwyczajać kotka do transportera. Jeśli będziemy go tylko używać w drodze do weterynarza, to zwierze będzie nas unikało szerokim łukiem, gdy tylko go zobaczy w naszym rękach. Nie jest to komfortowa sytuacja.