Szukam sukienki na ślub… tylko, że nie swój

Postanowione: idziesz na wesele. Niezależnie od tego, czy to ślub Twojej siostry, przyjaciółki czy koleżanki z pracy, z pewnością chcesz wyglądać olśniewająco. W tej sytuacji bardzo ważny jest dobór odpowiedniej sukienki na wesele. Gdzie znaleźć idealną kreację, z kim skonsultować swój wybór i jaki budżet przeznaczyć na stylizację? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

W poszukiwaniu idealnej sukienki

Sukienki na wesele najlepiej szukać w miejscu, gdzie jest dużo różnych sklepów i butików. Galeria handlowe lub centrum handlowe to tylko niektóre opcje. Na poszukiwania sukienki na wesele warto zarezerwować sobie więcej czasu. Szukanie, mierzenie i samo spacerowanie po galerii może zająć nawet kilka godzin. Do tego warto zapewnić sobie miłe towarzystwo, najlepiej kogoś, kto zna się na modzie lub ma podobny gust do ciebie. Dzięki temu poszukiwania przebiegną sprawniej i zdecydowanie przyjemniej.

Kolor i styl sukienki na wesele

Jeśli nie jesteś panną młodą, ogromnym faux pas jest całkowicie biała sukienka. Ta jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla przyszłej żony, więc, trzymaj się od tego koloru z daleka. Zrezygnuj również z czarnej sukienki, która bardziej jest kojarzona z pogrzebem niż z weselem. Warto wybierać spośród pastelowych lub bardzo nasyconych barw. Długość sukienki na wesele dobierz odpowiednio do pory roku. Sukienka mini nie sprawdzi się zimą, a maxi latem jedynie przyprawi Cię o zawroty głowy. Jeśli chodzi o sam styl sukienki, najlepiej by była elegancka. Wówczas będzie najbardziej stosowna do okazji, jaką jest ślub.

Ile muszę na to wszystko wydać?

Wbrew pozorom, wcale nie tak wiele. To nie Twój ślub, więc nie musisz biegać po salonach z markowymi sukienkami ani inwestować zawrotnych kwot w biżuterię czy buty. Tak naprawdę nie ma niczego złego w kupieniu eleganckiej sukienki na wesele w zwykłej sieciówce lub skromnym butiku. Najważniejsze, by była wykonana z dobrej jakości materiałów, ładnie się układała na ciele i była wygodna. W końcu musisz w niej przetańczyć całą noc!