Piec c.o. Eksperci wyjaśniają

Źródło: https://tanieogrzewanie.pl/

Czym się wyróżniają małe piece c.o.? Poznaj zasadę działania tych urządzeń

Małe piece c.o. to nowoczesne urządzenia, które mają niewiele wspólnego ze starymi modelami kaflowymi. Oferowane przez nas rozwiązania wyróżniają się stylowym designem, starannie opracowaną konstrukcją oraz estetycznym wykonaniem. Te niezwykle kompaktowe urządzenia sprawdzają się nie tylko jako źródło ciepła w pomieszczeniach, ale również efektowny element dekoracji wnętrz. W ofercie sklepu znaleźć można piece centralnego ogrzewania różnego typu. Zanim wybierzesz urządzenie dla siebie, poznaj zasadę ich działania.

Zasada działania

Piec c.o. przekazuje ciepło na drodze promieniowania i konwekcji. Urządzenie to ogrzewa wyłącznie pomieszczenie, w którym się znajduje. Generowane przez palenisko ciepło jest magazynowane, a następnie uwalniane do przestrzeni. W tradycyjnych piecach kaflowych możliwości regulacji były dość ograniczone. Temperatura w wyposażonych w te urządzenia pokojach jest więc dość wysoka, zwłaszcza w porównaniu z pozostałymi pomieszczeniami. Nowocześniejsze modele pieców posiadają znacznie większe możliwości regulacji. Wyposażane są w dolot powietrza, który ogranicza jego dopływ. W rezultacie pozwala na zmniejszenie płomienia, a tym samym obniżenie temperatury.

Najpopularniejsze sposoby zasilania pieców do c.o.

Piec do c.o. w małym budynku może być zasilany różnymi paliwami. Urządzenie czerpie z nich energię do ogrzewania. Wybór konkretnego paliwa wpływa nie tylko na koszty eksploatacyjne, ale również wygodę obsługi pieca. W Polsce wciąż dużą popularnością cieszą się modele węglowe, jednak są one mało ekologiczne i wymagają częstej obsługi. W naszej ofercie znaleźć można wiele rozwiązań alternatywnych, które dużo lepiej sprawdzą się w warunkach domowych.