Monitorowanie konkurencji na Allegro

Handel w Polsce staje się coraz bardziej popularny a w szczególności handel internetowy. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał sprzedaży internetowej poprzez Allegro. Pomimo, że portal aukcyjny nie grzeszy niskimi prowizjami za sprzedaż wystawianych przedmiotów coraz więcej ludzi podejmuje się sprzedaży poprzez tę platformę aukcyjną. Ale powstaje pytanie co sprzedawać i jakie możliwości daje monitorowanie ofert konkurencji ? Niestety portal Allegro daje podstawowe możliwości analityczne w każdej grupie produktowej – można filtrować najpopularniejsze oferty ale z okresu 30 dni do wstecz. Co wówczas gdy chcemy poznać naszą konkurencję w bardziej szczegółowych liczbach i dłuższym okresie analizy przymierzając się do sprzedaży określonego dobra poprzez Allegro ?

Monitorowanie konkurencji poprzez TradeWatch 

TradeWatch to platforma internetowa ściśle powiązana z Allegro monitorująca kupujących i sprzedających użytkowników tego portalu. Zalety używania TradeWatch jako narzędzia do monitorowania konkurencji na Allegro:

1. Możliwość wielo przekrojowych analiz sprzedaży danego dobra

a. analiza wg grup cenowych, ilości sprzedaży, wartości sprzedaży w okresie nawet do 3 lat do tyłu

b. możliwość wyboru towarów najlepiej się sprzedających i rotujących w układzie dziennym, tygodniowym i miesięcznym

c. analiza wartości sprzedaży w wybranych przedziałach cenowych

d. analiza wartości sprzedaży ze względu na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe w danej grupie

e. analiza wartości sprzedaży w wybranych godzinach dniach i tygodniach

Przekrój analiz i szczegółowe możliwości jakie oferuje Tradewatch daje nie tylko znakomita narzędzie na monitorowanie ofert konkurencji ale także sposób na znalezienie produktów które najlepiej rotują i sprzedają się na poprzez Allegro.

Więcej informacji na https://dealavo.com/pl/