Kiedy warto zdecydować się na okna PCV?

Dobór okien to ważna kwestia, nie podejmujemy decyzji o ich wymianie każdego roku natomiast co kilkanaście lat. Należy więc dobrać najodpowiedniejszą potencjalną możliwość – odpowiednio wraz ze fachowcem zajmującym się montażem okien na co dzień. Taką, jaka będzie się sprawdzać poprzez lata – aktualnie zarówno okna PCV jak również okna drewniane spełniają niemalże bliźniacze funkcje, natomiast niejednokrotnie decydujemy się na okna stosujące wielokomorową konstrukcję.

Miliony okien PCV w naszych domach

Pierwsze okna PCV pojawiły się już w latach 70 – tychże przeszłego wieku, natomiast z każdym następnym rokiem ich popularność rosła. Ostatnie kilkanaście lat to duży boom na okna plastikowe, masowo nabywane zarówno do nowo powstających domów jak również do tychże już będących, w jakich jest konieczność zmiany stolarki okiennej. To, co szczególnie podobało się kupującym, to dobra cena i hermetyczność okien PCV, z jaką nie mogły walczyć stare okna drewniane obecne w naszych domach od kilkudziesięciu lat.

Wartości okien PCV

Przede wszystkim okna zrobione w tej technologii są wytrzymałe na szkodliwy wpływ elementów powietrznych, szkodliwe oddziaływanie robaków oraz grzybów lub również ogień i stratę ciepła. Są niezwykle szczelne, proste w zachowaniu w czystości, nie potrzebują konserwacji ani specjalistycznych zabiegów (jak na przykład okna drewniane). Okna plastikowe są również niezwykle dobre oraz będą służyć długo – wieloletnia obsługa to ich dodatkowy plus. Są robione z produktów o dużej wytrzymałości – zazwyczaj są stosowane prawie 20-30 lat, część spośród nich choćby 50 lat.

Są ekologiczne

Okna PVC Wrocław są poddawane w 100% odzyskowi. 40% gazu oraz ropy naftowej na świecie jest używanych do opalania oraz dostawy energii do domów, podczas kiedy jedynie 4% na produkcję tworzyw syntetycznych, z jakich jedynie 1% stosuje się do produkcji PVC. Poza tymże odzysk, solidność oraz małe poziomy skażenia środowiska podczas produkcji profili PVC pozwolą osiągnąć dobry bilans ekologiczny oraz przyczynić się do ochrony otoczenia. Okna PCV Wrocław EFFRA zużywają zdecydowanie mniej energii podczas mechanizmu przemysłowego aniżeli okna drewniane. Natomiast energooszczędność to nie wszystko. Okna plastikowe są też niezwykle odporne, prezentują się odpowiednią izolacją dźwiękową, są wytrzymałe na wilgotność. Nie bez znaczenia jest też duża atrakcyjność okien plastikowych. Do doboru są konstrukcje o niezwykle bogatej barwie, nie jedynie w tradycyjnej bieli. Również okna plastikowe mogą efektywnie odwzorowywać okna drewniane, natomiast choćby można zastosować w nich aluminiowe nakładki.

Niska cena związana z dużą jakością

Przeważnie decydującym elementem o ostatecznym doborze okien wyprodukowanych z PCV jest ich niska cena. W zestawieniu do aluminiowej czy drewnianej stolarki okiennej, ceny okien PCV niejednokrotnie są choćby o 20-30 proc. mniejsze. Przy czym należałoby wiedzieć, iż mniejsza cena nie bierze się z mniejszej klasy tychże okien, jedynie z ceny samego produktu, z jakiego są tworzone i z kosztów połączonych z samym mechanizmem produkcji. Zrobienie okien plastikowych jest ponieważ zdecydowanie szybsze aniżeli okien z drewna lub aluminium, gdyż PCV jest produktem, jaki łatwo ulega obróbce.