Jakie mamy rodzaje cegieł?

Dobór cegieł, jakie posłużą do budowy domu, jest dla wielu przedsiębiorców rzeczą drugoplanową – zostawiają oni ową decyzję projektantom czy wykonawcy. Należałoby natomiast wiedzieć, czym różnią się pomiędzy sobą konkretne typy cegieł. Cegły kraśnik, to ponieważ nie jedynie produkt, jaki służy do konstrukcje ścian – w nowoczesnym budownictwie wykorzystywana jest np. cegła dekoracyjna na ścianę, biała cegła na ścianę czy ściana z cegły w salonie. Ściany strukturalne nie są składnikiem urządzenia, jakie będziemy mogli zamienić w razie konieczności.

Jaki produkt lepszy do budowy domu – cegła lub pustak?

Cegły kraśnik znaleziono już w starożytności. Odnaleziono wtedy, iż dzięki zastosowaniu najpierw opalanych na słońcu, natomiast potem znaczonych w piecu bloczków glinianych, można tworzyć zdecydowanie szybciej, natomiast do tego sprawnie. Powstałe w ów sposób obiekty były ponieważ wytrzymałe oraz trwałe. Cegła do budowy domu stosowana jest do dzisiaj, chociaż jest w niezwykle wielu rodzajach oraz tworzona jest z rozmaitych produktów. W międzyczasie rozpoczęto tworzyć też pustaki, jakie błyskawicznie sprawdziły się w budownictwie. Stworzony z nich mur naprowadza ów ceglany, natomiast pustaki mają wyjątkową formę.

Cegły ceramiczne oraz wapienno-piaskowe

Cegły kraśnik stanowią duży, trwały oraz piękny produkt budowlany. Spośród wielu typów cegieł niezwykle efektywne jest wykorzystanie cegieł wapienno-piaskowych. Droższe będą cegły ceramiczne (palone z gliny) nawet z racji na zastosowane do ich produkcji materiały. Tego rodzaju cegły zwykle potrzebują specjalnej powierzchni zabezpieczająco-wykańczającej, więc np. otynkowania.