Jak działa głowica termostatyczna wifi?

Głowice oraz zawory termostatyczne mają za zadanie dostarczenie komfortu termicznego w miejscach przy prawdopodobnie najmniejszym zapotrzebowaniu na energię. Za pomiar temperatury w miejscu odpowiada sensor zabudowany w głowicy. Prócz tego w głowicy termostatycznej można zidentyfikować sterownik oraz siłownik. Tradycyjny kurek z głowicą termostatyczną pozwoli na regulowanie temperatury w obrębie zawierającym się między 7 natomiast 28°C. Narzędzie tego rodzaju składa się z pokrętła nastawy, sensora cieczowego, trzpienia bezpiecznika, złączki i dławika wentyla. Więc, czym dokładnie jest głowica termostatyczna WiFi?

Głowica termostatyczna WiFi oraz jej oddziaływanie

Wewnątrz głowicy termostatycznej znajduje się sprężysty mieszek zasypany mieszanką o wielkiej rozszerzalności termicznej, działającej na zmiany temperatury otoczenia. Wraz ze wzrostem temperatury w miejscu rośnie ciśnienie oraz objętość cieczy wewnątrz mieszka, co wywołuje jego nacisk na popychacz głowicy. Siła nacisku popychacza jest odpowiednio znaczna, by pokonać opór sprężyny oraz oddziałując na trzpień zaworu termostatycznego, sprawić jego zawarcie.

Głowica termostatyczna natomiast rodzaj grzejnika

By efektywność grzejników w czasie grzejnym przeniosła się także na oszczędność w kosztach podgrzewania, należałoby zaopatrzyć każdy spośród nich w głowicę termostatyczną, jakiej działaniem będzie kontrola temperatury w mieszkaniu oraz dzięki temu możliwość obniżenia kosztów na ocieplanie. Należy zorientować się, jakim zaworem związany będzie grzejnik z głowicą termostatyczną. Jest to jeden spośród wielu elementów, od jakich w sposób istotny zależny jest dobór głowicy.