Gdzie się sprawdzą grille węglowe?

Podczas sezonu grillowego wielu spośród nas chce spędzić czas na świeżym powietrzu przy pachnącej potrawie z grilla. Prócz dobrego kunsztu kucharskiego, należy także zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, jakie pozwala nam zrobić dobre kąski. Doskonale sprawdzą się grille węglowe.

Grill węglowy

Tego typu sprzęt winien być przede wszystkim trwały oraz pewny. Dzięki profesjonalnej wentylacji oraz dobrym nóżkom jest to możliwe. Grille węglowe ogromne zapewniają Ci wygodne przyrządzanie potraw. Możesz postawić na stojące, ogromne sprzęty, na jakich zrobisz wielką ucztę dla całej rodziny lub znajomych. Każdy grill ogrodowy węglowy ma określony zbiornik na brykiet oraz odmienne produkty do ogrzewania. Tłuszcz z potraw ścieka do dobrego zbiornika dzięki czemu utrzymasz cały sprzęt w czystości oraz ułatwisz sobie sprzątanie po użyciu.

Odpowiedni grill węglowy = model z powierzchnią

Otwarte grille i pojemniki do grillowania są przyjemne w zastosowaniu, jednak możemy na nich zrobić dosłownie parę potraw. Grille węglowe z pokrywą proponuje mnóstwo więcej możliwości. W ułatwieniu – pokrywa zmienia grill w piec na wolnym powietrzu, na jakim można grillować technologią pośrednią, bezpośrednią oraz 50/50. Dzięki temu na grillu możesz wypiec pieczeń, zrobić pizzę, uwędzić pachnącego łososia, zrobić soczysty stek, angielskie śniadanie (jajko sadzone, tosty, bekon, natomiast choćby fasolę) lub rozmaitego typu desery, w tymże – ciasta.

Technologia pośrednia oraz bezpośrednia na grillu węglowym

Mówiąc o grillach węglowych nie można nie nadmienić nowoczesnego systemu przyrządzania potraw, jaki opiera się na pokrywie. Technologia pośrednia odnosi się do przyrządzania na grillu większych elementów lub pieczeni np. całego kurczaka. Grillowanie trwa ponad 30 minut, w temperaturze 180-200 stopni C. Węgiel drzewny czy brykiet winien być podzielony na końcach rusztu. Można do tego celu wykorzystać choćby określonych oddzielaczy, jakie dadzą zapewnienie, iż żar ulokowany jest tam, gdzie winien.

System wentylacji w grillu z pokrywą – kontrola oraz regulacja temperatury

Kolejną korzyścią, którą mają zamykane grille węglowe z pokrywą jest system wentylacji. Powierzchnia ma wentylatory w formie odstępów, jakie odnajdziemy także w dolnej części grilla. Regulując ich wielkość, mamy wpływ na dopływ oraz wypływ tlenu, natomiast co za tymże idzie – regulację temperatury. Otwierając wentylatory w powierzchni, podwyższamy temperaturę wewnątrz grilla. Przeloty z dołu tymczasem pobudzają opalanie się węgla.