Dla kogo pożyczki bez BIK?

Oferty na pożyczki bez BIK pojawiają się szczególnie w Internecie jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jest to odpowiedzią na rosnące nimi zainteresowanie wśród klientów. Baza BIK jest bowiem tą, którą bezwzględnie sprawdza każdy bank w sytuacji, gdy klient składa wniosek o kredyt. Jeżeli ktoś spóźniał się z terminowym regulowaniem zobowiązań, jego historia w tej bazie nie jest najlepsza i dlatego też wniosek może zostać odrzucony.

Kto udziela pożyczek bez BIK?

Pożyczki bez BIK najczęściej są udzielane przez firmy nie będące bankami. Te bowiem mają w zasadzie obowiązek weryfikacji klientów w bazach dłużników. Firmy zaś, które zajmują się udzielaniem pożyczek takiego obowiązku nie mają. Dla klientów oznacza to wprawdzie łatwiejszy dostęp, jednak często muszą liczyć się z nieco wyższymi kosztami ich udzielenia, jak na przykład prowizją czy też oprocentowaniem. Jednakże bark weryfikacji w bazach sprawia, że taką formą udzielania pożyczek interesuje się coraz więcej osób. https://www.splackredyty.pl/

Z komornikiem też można

Uwagę zainteresowanych osób przyciąga fakt, że bardzo często pożyczkę mogą uzyskać także osoby posiadające trwającą egzekucję komorniczą. Tutaj jednak zdarza się, iż może być ona przeznaczona jedynie na spłatę zobowiązań komorniczych i w związku z tym firma po akceptacji wniosku i udzieleniu pożyczki przelewa pieniądze bezpośrednio do komornika, na spłatę wskazanego zobowiązania. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu tego typu pożyczki dobrze jest sprawdzić wszystkie jaj warunki. Szczególnie uważnie trzeba się przyjrzeć kwestii związanej z opłatami w sytuacji, gdy klient będzie miał problemy z regulowaniem zobowiązań. Bywa, iż opłaty windykacyjne są niezwykle wysokie, tym samym wpędzając klientów w kolejne koszty.