Co składa się na komponenety fotowoltaiczne?

System fotowoltaiczny to nie jedynie komplet paneli fotowoltaicznych na dachu – jest wiele pozostałych elementów, jakie mogą wpłynąć na to, jak będzie działał system oraz jaki będzie jego koszt. Panele fotowoltaiczne są sercem instalacji. Dzisiejsze elementy fotowoltaiczne pochodzące od popularnych wytwórców są doskonałej klasy, niezwykle wydajnymi artykułami, skonstruowanymi tak, by tworzyć energię elektryczną poprzez dekady.

Komponenty fotowoltaiczne – jak dobrać?

Skuteczność instalacji fotowoltaicznej oraz odporność w ogromnej mierze zależy od odpowiedniego wyboru oraz zestawienia danych elementów systemu fotowoltaicznego. Istotne jest, by panele wychodziły od renomowanego wytwórcy, jaki ma swoją markę oraz działa na rynku chociaż kilkanaście lat. System montażowy musi być dostosowany do danego pokrycia dachu (blacha, dachówka, gont, itp.). Istotne jest, by mocowania paneli zostały zrobione ze stali kwasoodpornej oraz aluminium i spełniały warunki europejskiej normy EN 1090.

Panele słoneczne

Podstawowym jak i nie najistotniejszym elementem instalacji słonecznych są panele fotowoltaiczne https://suntrack.pl/144-victron-energy . To dzięki tymże urządzeniom możemy zdobywać prąd z promieniowania słonecznego. To one ponieważ wymieniają światło słoneczne spadające na nie, na energię elektryczną w formie prądu stałego. Zdecydowanie budowa każdego panelu opiera się na szeregowo związanych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. We współzależności od typu tychże ogniw możemy rozłożyć panele fotowoltaiczne na dwie grupy: monokrystaliczne oraz polikrystaliczne.