Chce być fashionistką! Jak zacząć?

Fashionistką nie można stać się z dnia na dzień – bycie modną to nie tylko zabawa i przyjemności, to wymaga dużo czasu i poświęcenia. Będziesz musiała znać każdy modny butik w swojej okolicy i te, które lepiej omijać szerokim łukiem, odnowić swoją osobistą garderobę i dostosować styl życia, aby zachować poczucie stylu gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Jeśli włożysz w to wysiłek, możesz stać się naprawdę modną fashionistką!

Podstawy stylu – zanim odwiedzisz butik, zacznij od podstaw!

Poznaj podstawy mody – dopiero potem podbijaj butik. W końcu póki co możesz nie mieć pojęcia, co to znaczy być modną – to niej coś, z czym się rodzimy. Jeśli nie masz pewności, czym naprawdę jest modny styl, poświęć trochę czasu na poznanie podstaw świata fashion, zanim wydasz pieniądze na przypadkowe ubrania. Możesz to zrobić na wiele sposobów, szukając rady u znajomych i oceniając własną osobowość. Jeśli nie znasz mody jako ogólnej koncepcji, zapoznanie się z najnowszymi stylami może nie być pomocne. Możesz mieć trudności ze zrozumieniem języka i terminologii. Dlatego zamiast czytać, poproś modną przyjaciółkę, aby zabrała Cię na zakupy – nawet te wirtualne, gdyż dzisiaj online butik to naprawdę kompleksowe narzędzie do takiego celu.

Przy okazji przeglądania asortymentu pozwól swojej modnej koleżance wskazać na modne stroje, które pasują do Twojego typu sylwetki. Dobre wyczucie mody zaczyna się od Twojej osobowości, dlatego idealnie byłoby, gdyby Twoje modowe wybory wyrażały również coś o Tobie jako osobie. Jak to zrobić? Spróbuj wypisać listę cech Twojej osobowości i pasji, które chciałbyś wyrazić za pomocą swojej garderoby, poza tym staraj się zwracać uwagę na projekt odzieży, którą przymierzasz i kupujesz w sklepach.

Szukaj odpowiedzi na pytania:

  • Kim jest projektant?
  • Jaka jest jego reputacja w świecie mody?
  • Dlaczego umieścił kieszeń w określone miejsce w płaszczu lub dżinsach?
  • Po co używać dwóch rodzajów tkaniny zamiast jednego materiału?

 

Po powrocie do domu postaraj się zebrać informacje dotyczące tych pytań. Wygoogluj projektanta, sprawdź jego autorski butik, poczytaj o jego artystycznych i zawodowych celach, by wiedzieć, czy są zgodne z Twoją życiową filozofią. Tutaj chodzi o świadome, a nie przypadkowe wybory modowe. W tym tkwi sens bycia prawdziwą fashionistką.

Czas na szukanie modowych inspiracji!

Patrz nie tylko na najmodniejsze sklepy, takie jak butik LaLaLa, ale tez zwróć uwagę na strony modowe i blogi. Jeśli chcesz być bardziej modna, świetnym sposobem, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i stylami, jest właśnie przede wszystkim śledzenie różnych blogów modowych – LaLaLa również prowadzi swój własny, na bieżąco aktualizowany o trendy inspiracje i modowe ciekawostki. To właśnie te strony mogą dać Ci ogromną inspirację na temat tego, jak stać się bardziej modną.

Zadanie na dziś? Dodaj do zakładek co najmniej 3 blogi lub witryny o modzie. Przeglądaj te strony kilka razy w tygodniu i szukaj aktualnych informacji o trendach i stylach w modzie. Instagram czy Pinterest – te portale również mogą być również świetnym źródłem informacji, jeśli chcesz być bardziej fashion. Obserwuj modne blogerki na Instagramie – oczywiście najlepiej takie, których styl podziwiasz. Możesz również spróbować wyszukać hashtagi zgodne z Twoimi zainteresowaniami, które pomogą Ci znaleźć inspirację do nowych stylizacji. Przy tym wszystkim pamiętaj, że choć moda to również zdobywanie wiedzy, przyjdzie też czas na to, by ze zdobytymi informacjami odwiedzić niejeden butik i oddać się przyjemności zakupów, które od tej pory będziesz robić w pełni świadomie.