Bagażnik na narty

Bagażnik na narty to urządzenie służące do przewożenia nart na dachu pojazdu, który zazwyczaj jest połączony z górną częścią samochodu przez relingi i śruby. Jego zastosowanie jest powszechną praktyka w transporcie nart na całym świecie od lat 40. XX wieku.

W dzisiejszych czasach do większości samochodów można znaleźć bagażnik na narty, ale w latach 40., kiedy po raz pierwszy wprowadzono je do produkcji, były znacznie rzadsze.

Samochodowe stojaki na narty nie są nowym pomysłem. Jednak sposób, w jaki działają, jest zupełnie inny od tego, czego może sobie wyobrażać przeciętna osoba.

Bagażnik na narty jest dostępny w różnych stylach i cenach, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: zapewniają bezpieczne miejsce do przechowywania nart, gdy ich nie używasz, a jedynie je transportujesz. Większość samochodowych stojaków na narty pomieści 2 lub 4 pary nart, a niektóre mogą pomieścić do 6 par. To samo tyczy się desek snowboardowych.

Samochodowe stojaki na narty kosztują około 150-200 zł za podstawową jednostkę bez dodatkowych funkcji. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyszukanego, spodziewaj się, że całkowity koszt wzrośnie do około 300 – 400 zł lub więcej.

Wypożyczenie bagażnika na narty to wygodna opcja, ponieważ możesz z niego korzystać przez wiele dni, nie martwiąc się o jego zakup. Oszczędza to również kłopotów ze znalezieniem dobrego miejsca, a także jego utrzymaniem.

Jeśli szukasz opcji niskobudżetowej, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem. Jeśli jednak szukasz jakości i pewnego produktu, kupowanie jest lepszą opcją – wystarczy też na wiele wyjazdów.

Niektóre wersje bagażników można demontować, inne są mocowane na stałe.