6AV2123-2DB03-0AX0. Czym się wyróżnia ten model?

Źródło: https://magsteron.pl/

6AV2123-2DB03-0AX0 – nowoczesny interfejs HMI

6AV2123-2DB03-0AX0 to panel zaprojektowany specjalnie z myślą o realizacji prostych zadań wizualizacyjnych w każdych warunkach. Urządzenie to posiada zintegrowane funkcje oprogramowania, włącznie z systemem raportowania, wykresami czy opcją zarządzania przepisami. Ekran panelu może pracować w trybie zarówno poziomym, jak i pionowym. Obecność wejść USB pozwala na podłączenie myszy, klawiatury czy skanera kodów paskowych, a także umożliwia przesyłanie danych. Dzięki funkcji przyciemnienia jasności ekranu, model ten jest wyjątkowo energooszczędny.

Zastosowanie

KTP 400 Basic jest panelem HMI z serii podstawowej, dzięki czemu idealnie nadaje się do obsługi i monitorowania prostych instalacji oraz maszyn. Jego głównym zastosowaniem jest wizualizacja procesów, która znacząco podnosi jakość ich wdrażania w niewielkich zakładach. Panel ten obsługuje funkcje praktycznie niezbędne w dziedzinie mechanicznej inżynierii. W standardzie oprogramowania znajdują się takie opcje jak np. rejestrowanie alarmów, przełączanie języków, zarządzanie recepturą czy funkcje trendów.

Zalety

Obecność szerokoekranowego wyświetlacza graficznego pozwala na wyraźne obrazowanie procesów. Nowoczesne elementy sterujące podnoszą funkcjonalność i umożliwiają połączenie z różnymi sterownikami PLC. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z panelami Comfort Simatic HMI oraz panelami podstawowymi Simatic HMI. Funkcje panelu można konfigurować intuicyjnym oprogramowaniem. Wbudowany interfejs Ethernet lub oddzielna wersja ze standardem RS485/422 zapewniają proste połączenie ze sterownikiem.

Funkcje

Panel KTP 400 Basic przystosowany jest do obsługi i monitorowania elementów systemów współpracujących ze sterownikiem S7-1200. Urządzenie to posiada wszystkie podstawowe funkcje panelu operatorskiego, takie jak system sygnalizacji czy zarządzanie potwierdzeniami. Przyciski funkcyjne mogą być dowolnie konfigurowane. Funkcjonalność modelu dodatkowo podnosi atrakcyjne, przemysłowe wzornictwo.

Obsługa KTP 400 Basic 6AV2123-2DB03-0AX0

6AV2123-2DB03-0AX0 to panel operatorski HMI, który posiada wszystkie funkcje niezbędne do wizualizacji pracy niewielkich maszyn i prostych aplikacji. Rozwiązanie to jest zarazem wyjątkowo ekonomiczne, zapewniając optymalny stosunek ceny do możliwości. Wyróżnia się jakością nieodbiegającą od innych podzespołów Simatic, dzięki czemu oferuje użytkownikom wizualizację procesów na najwyższym poziomie pod względem wygody obsługi i efektywności pracy.