Wspólna akcja drogowców i strażników miejskich. Założono 70 blokad

Warszawscy drogowcy i strażnicy miejscy łączą siły. Wspólne sprawdzają zaparkowane samochody. Efektem ich kontroli jest założenie kilkudziesięciu blokad na kołach aut.

Ich współpraca trwa od kilku dni, a już przynosi pierwsze efekty. Strażnicy miejscy wraz z drogowcami z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie założyli łącznie ponad 70 blokad na koła nieprzepisowo zaparkowanych samochodów. Dlaczego zdecydowano się na współpracę?

Do tej pory patrole ZDM nie mogły karać nieprzepisowych kierowców. Drogowcy mogli tylko sprawdzić, czy zapłacili oni za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Nie mogli jednak wystawić mandatu tym, którzy zamiast na miejscu parkingowym, postawili auto na przejściu dla pieszych.

Mieszane patrole zmieniły to. Kontrolerzy mają ze sobą blokady na koła, mogą też wystawić mandaty za wykroczenia, a nawet usunąć nieprawidłowo zaparkowany pojazd. Dzięki takiemu rozwiązaniu drogowcy nie muszą wzywać osobnego patrolu strażników miejskich. Funkcjonariusze liczą, że w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo na drogach.

dodany 2019-01-18 09:13 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją