Zawalił się dach w zabytkowej kamienicy

W niedzielę (2 września) po południu zawalił się fragment dachu jednej z zabytkowych kamienic. Mieszkańcy budynku zostali wykwaterowani.

W niedzielę (2 września) po południu zawalił się fragment dachu od podwórka kamienicy przy ul. Poznańskiej 21. Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani. Ze względu na bezpieczeństwo służby zamknęły również przejście przez prześwit budynku od strony ul. Poznańskiej.

Pracownicy nadzoru budowlanego sprawdzają, czy kamienica była odpowiednio zabezpieczona oraz podejmą decyzję, co się stanie z budynkiem. W czerwcu bieżącego roku zawaliła się już ściana tego zabytkowego obiektu.

Przypomnijmy, w kwietniu śródmiejski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami podjął decyzję o wyburzeniu budynku. Jednak nigdy do tego nie doszło, bo wojewódzki konserwator zabytków zdecydował, że kamienica zostanie wpisana do rejestru zabytków, w związku z czym podlegała ona ochronie. Dodatkowo budynek jest objęty roszczeniami.

dodany 2018-09-05 09:00 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją